6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Kurti: Me masat synojmë ta ngadalësojmë rritjen enorme të virusit, pasi nuk e ndalim dot

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë që ne masat e reja që janë ndërmarrë synojnë që së paku të ngadalësohet rritja e virusit, pasi nuk e ndalin dot.

Kurti këtë e tha gjatë seancës së jashtëzakonshme që po mbahet sot në Kuvend, me të vetmen pikë të rendit të ditës, debat parlamentar për gjendjen e pandemisë COVID-19 në vend, të thirrur nga opozita.

“Ju garantoj se posa të bëhet e qartë që masat nuk janë më të nevojshme, ne menjëherë do t’i lehtësojmë ato”, tha Kurti.

Ai gjithashtu bëri thirrje që të mos nënvlerësohet Omicroni, pasi “po shkakton pasoja edhe në venet më të mëdha të botës dhe numri i të vdekurve po shtohet nga dita në ditë.

Më Shumë

“Hutohet” Shaqir Totaj i PDK-së, ia bën share Albin Kurtit – por i bie pishman

Kryetari i Komunës së Prizrenit, i cili vjen nga radhët e PDK’së, Shaqir Totaj, duket se është emocionuar shumë pas fitores së Zvicrës kundër...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Lajmet e Fundit