20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kushnin, Has/ Erdhi nga diaspora dhe e rrahu gruan, më pas zhduket

Një grua 33 vjeçare nga fshati Kushnin i Hasit e ka raportuar burrin në polici për shkak të dhunës që dyshohet se ka ushtruar ndaj saj rreth katër ditë më parë.

Ajo ka deklaruar se burri i saj punon dhe jeton në Austri dhe Gjermani, mirëpo ka ardhur në Kosovë për pushime.

Lajmin e ka konfirmuar Shaqir Bytyqi nga Policia Rajonale në Prizren.

Ai tha se sipas raportimit të viktimës, ajo ka marrë lëndime trupore të dukshme në fytyrë.

“I dyshuari pasi ka ushtruar dhunën është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. I njëjti punon dhe jeton në Austri dhe Gjermani, por dyshohet se ende është në Kosovë”, tha Shaqiri.

Ai shtoi se viktima ka deklaruar se i dyshuari posedon edhe një revole dhe një armë të gjatë AK 47 të cilat ua ka dorëzuar policisë.

Më Shumë

Rexhaj: Vetëvendosje e gatshme për zgjedhje, të bëhen krejt bashkë

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar deklaratat e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili sot ka paralajmëruar diskutime me partitë politike për...

Kurti: U pajtova që situata në Veri të qetësohet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter, se në një telefonatë me kryediplomatin italian, Antonio Tajani, ka shprehur...

Lajmet e Fundit