13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Kuvendi i Malishevës miratoi buxhetin per vitin 2021

Kuvendi i Komunës së Malishevës, sot e ka mbajtur vazhdimin e mbledhjes së rregullt, me pikën e vetme të rendit të ditës, për shqyrtimin e dytë të projekt buxhetit për vitin 2021, i cili u miratua me shumicën e votave të anëtarëve të Kuvendit të Komunës së Malishevës.

Buxheti i propozuar nga Kryetari i Komunës së Malishevës, e i cili u miratua me shumicën e votave të anëtarëve, është 14 milion e 900 mijë e 757 euro dhe është i shpërndarë sipas ketagorive, për paga dhe meditje 8,363,200 euro, për mallra dhe shërbime 1,529,526 euro, për shpenzime komunale 455 mijë euro, për subvencione 400 mijë dhe për investime kapitale 4,153,031 euro.

Më Shumë

Bën dasmën 500 mijë dollarë, mjeku nga Korça tregon historinë e bukur të dashurisë me indianen

Mjeku korçar është bërë shumë i njohur në rrjet, pasi ka bërë një dasmë tradicionale indiane, e cila ka kushtuar plot 500 mijë dollarë. Në...

Totaj: Performanca e Komunës së Prizrenit është në ngritje

 Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, në konferencën e sotme të jashtëzakonshme deklaroi se performanca e Komunës së Prizrenit është në ngritje dhe si e...

Lajmet e Fundit