4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Ja pse Igli Tare konsiderohet si drejtori më i mirë në Itali

Igli Tare bën dy lëvizje mjeshtërore në një ditë. Drejtori sportiv i bardhekaltërve ka rinovuar kontratën me një nga yjet e ekipit, spanjollin Luis Alberto i cili ka zgjatur zyrtarisht bashkëpunimin me skuadrën e Simone Inzaghit deri në verën e vitit 2025.

Një lajm i mirë ky për tifozët e Lazios pasi bëhet fjalë për një lojtar shumë të rëndësishëm në drejtim të të cilit kishte shumë oferta në merkato. Ndërkohë Tare ka mbyllur marrëveshjen me Manchester United për afrimin e mesfushorit brazilian Andreas Pereira.

Akordi është arritur për një huazim me të drejtë blerjeje nga ana e Lazios pas një viti për 27 milionë euro.

Në orët e ardhshme lojtari do te zbarkojë në Romë për të zhvilluar vizitat mjekësore dhe për të hedhur firmën mbi kontratë. Paga e lojtarit do të ndahe mes Lazios dhe Manchester United.

Më Shumë

Avdiu pas dhunimit të së miturës në Suharekë: Kosova nuk është vend i sigurtë për gra

Analistja, Zana Avdiu ka reguar në lidhje me dhunimin e të miturës në Suharekë. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kosova nuk është...

Manchester United kërkon adoleshentin e Brighton

Adoleshenti i Brighton, Evan Ferguson do të jetë në listën e ngushtë të Manchester United këtë verë, sipas Football Insider. Ferguson, 18 vjeç, ka shënuar...

Lajmet e Fundit