13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kuvendi miratoi Ligjin për rishkimin e buxhetit për vitin 2021

Në seancën e sotme Kuvendi i Kosovës ka hedhur në votim shqyrtimin e Projektligjit mbi ndarjet buxhetore për vitin 2021.

Ky Ligj është miratuar me 69 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Transfere, Armend Muja, tha se buxheti për vitin 2021 është parashikuar të jetë 2.4 miliardë euro.

“Ky projektligj parasheh 34 milionë euro për Ministrinë e Shëndetësisë, 60 milionë euro për transfere, 12 milionë euro për bujqësi. Ne mendojmë që balancimi i buxhetit të jetë i nevojshëm”, ka thënë Muja.

Kujtojmë se Kuvendi sot ka bërë shqyrtimin e dytë të këtij projektligji

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto rrugë të Prizrenit do të mbesin pa rrymë nesër

05.10.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 35/10 Prizren IV do të ndërprehet: Dalja 10 Shkolla normale (kodi: 30033004) prej ores 10:00 deri...

Ofendoi dhe kërcënoi policët, arrestohet një person në Prizren

Një person ka ofenduar dhe kërcënuar policët në Prizren. Ai është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti fillimisht...

Bota sot

Lajmet e Fundit