8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ky është i arrestuari i fundit për tentim grabitjen dhe plagosjen e dyfishtë në argjendarinë në Prizren

Sinjali mëson ekskluzivisht se i arrestuari i pestë është Elbasan Shala35-vjeçar.

Shala dyshohet se natën kur ka ndodhur rasti ka transportuar me veturë tre të dyshuarit që janë përfshirë në tentim grabitje nga fshati Murg deri në Prishtinë.

Pas arrestimit, 35-vjeçari është shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku ndaj tij është iniciuar rasti ‘Grabitje në tentativë’.

Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Nuk u dalin pagat mësimdhënësve, Kushaj: Jemi në pritje

Anëtari i Këshillit Grevist të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit (SBASHK), Reshit Kushaj ka thënë se pagat e mësimdhënësve për muajin shtator ende nuk...

Qeveria: Rroga e shtatorit u ekzektua vetëm për zyrtarët të cilët kanë dalë në punë

Pas pesë javëve në grevë, nxënësit i janë kthyer sot bankave shkollore, pasi SBASHK-u mori vendim për pezullimin e grevës deri në janar të...

Lajmet e Fundit