-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Kylian Mbappe flet për të ardhmen e ti

Kylian Mbappe ka folur për të ardhmen e tij të shtunën në mbrëmje, disa momente pasi shënoi katër gola për ekipin kombëtar francez ndaj Kazakistanit.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain është në vitin e fundit të kontratës, teksa është lidhur shumë me Real Madridin prej muajsh.

“Kam kaluar pesë vite të jashtëzakonshme [në PSG], kam përfituar nga çdo moment dhe vazhdoj ta bëj këtë”, ka thënë fillimisht Mbappe për TNT Brazil.

“Tani ka shumë gjëra që vijnë, sfida të mëdha, dhe unë kam folur tashmë për këtë”, përfundoi francezi.

Mbappe ka dhënë gjashtë gola dhe gjashtë asistime për PSG-në në Ligue 1 deri më tani këtë sezon. Ata janë në krye të tabelës së ligës me 34 pikë nga 13 ndeshje, dhjetë pikë më shumë se Lens i vendit të dytë.

Ai ka shënuar 139 gola dhe ka dhënë 72 asistime në 187 ndeshjet që ka luajtur për PSG-në dhe konsiderohet të jetë talenti më i madh evropian së bashku me Erling Haaland.

Real Madridi bëri një qasje për të në fund të afatit kalimtar të verës së kaluar vetëm, por u refuzuan nga PSG.

Siç qëndrojnë gjërat, kontrata e tij në Parc des Princes skadon në fund të këtij sezoni dhe ai mund t’i bashkohet kujtdo që ai zgjedh në një transferim të lirë.

Më Shumë

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtyre tri grave, morën telefonin e huaj në një qendër tregtare në Prizren

Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren njofton se është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale Vjedhje, që ka ndodhur me datë 29.12.2022 në...

Gjendet i vdekur në veturë një i ri në Prizren, dyshohet se u aksidentua dhe mbeti i ngujuar

Një rast i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, tek Transiti i Vjetër, ku një i ri është gjetur pa shenja jete...

Lajmet e Fundit