19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

La Gjermaninë e u kthye në Kosovë për të luftuar, vdes veterani i UÇK’së

Ka vdekur ish-veterani i UÇK’së, Nuhi Bala.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë veterani i UÇK-së, Bislim Syla.

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen E’Luftarit te Liris, Nuhi R Bala!”, ka shkruar Syla në profilin e tij në Facebook.

Bashkëlufëtarët e Nuhiut kanë njoftuar kohë më parë se ai ishte në gjendje të rënd shëndetësore dhe ishte harruar nga institucionet shtetërore.

Nuhiu e kishte lënë Gjermaninë dhe ishte kthyer në Kosovë për të luftuar kundër forcave serbe.

Më Shumë

Jasharaj: Grevistët janë unikë përkundër tentimit për përçarje, s’jemi sindikatë e PAN-it

Grevën pesëjavëshe po e konsideron si të drejtë kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Shkencë dhe Kulturë (SBASHK), Rrahman Jasharaj, teksa thotë se janë...

Një tym i errët u ngrit mbi Paris ndërsa një zjarr shpërtheu në “tregun më të madh të ushqimit të freskët në botë”

Një tym i errët u ngrit mbi Paris të dielën nga flakët e një magazine në një treg masiv prodhimesh që furnizon kryeqytetin francez...

Lajmet e Fundit