17.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Lajm i mirë: 28 banorë nga Krusha e Madhe dalin negativë me koronavirus

Kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe, Selami Hoti, ka dhënë një lajm shumë të mirë për banorët e kësaj pjese. Ai ka njoftuar se 28 qytetarët kanë rezultuar negativ me COVID19.

Ndërsa fatkeqësisht njëri nga qytetarët që ka pasur kontakt me dy shitësit e fidaneve nga Banja e Malishevës është infektuar.

Ky është postimi i plotë:

Të dashur qytetarë Krushjan,
të gjithë 28-të qytetarët kanë rezultuar negativ. Sot në mëngjes ISHPK-ja ka marrë strishot nga të gjithë qytetarët që kanë patur kontakt me dy shitësit e fidaneve nga Banja e Malishevës më datë 3 Prill 2020 e që fatkeqësisht njëri nga ta ka rezultuar pozitiv me Covid 19.
Ju falem nderit për bashkëpunimin dhe vetëdijen e lartë të treguar në këtë rast, i faleminderit personelit të QMF Fahredin Hoti në Krushë për gadishnërinë e treguar, drejtorit të shëndetësisë në Rahovec z. Samir Mustafa, kryetarit të Komunës z. Smajl Latifi si dhe gjithë të tjerëve për kontributin e dhënë.

Më Shumë

Mbi dy milionë euro dëme të shkaktuara nga moti i keq në Dragash

Kuku i Dragashit është fshati që u godit më së shumti nga reshjet e mëdha të breshrit të 26 qershorit. Përpos pastrimit të fshatit, pjesa...

Shaqiri mund të rikthehet në Basel

Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Basel, aty ku u formua si lojtar profesionist. “Mendoj se nëse të dyja palët duam me të vërtetë kalimin...

Lajmet e Fundit