17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Largimi i Jablanoviqit kushtëzohet me zëvendësshefin e AKI-së

AKIPërshkallëzimi i situatës pas protestave të fundit ka rritur presionin për shkarkimin e ministrit serb në Qeverinë e Kosovës, Aleksandër Jablanoviq.
Zyrtarë nga Brukseli nuk kanë pohuar as mohuar nëse për këtë çështje do të diskutohet në takimin mes dy palëve shkruan sot Koha Ditore.

Por burime të gazetës kanë thënë se Jablanoviq mund të shkarkohet qysh para takimit mes Mustafës e Vuçiqit, që pritet të zhvillohet në fillim të shkurtit.

Siç merr vesh gazeta, si kundërshpërblim për largimin e Jablanoviqit Serbia ka kërkuar t’i lejohet që ta propozojë kandidatin për zëvendësshef të AKI-së.

Maja Kocijançiq, që është zëdhënëse e shefes për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, nuk ka mohuar as pohuar kur është pyetur për mundësinë e diskutimit në Bruksel për këtë punë.

Më Shumë

Moti sot

Mot me vranësira dhe intervale me diell. Kjo situatë stabile meteorologjike vije si rezultat i masave të qëndrueshme të ajrit të cilat do të...

Nëna e djalit të Ronaldos i nënshtrohet himenoplastikës për të rifituar virgjërinë

Nëna e njërit prej djemve të Ronaldo Nazario, Michel Umezu, ka bërë të ditur në rrjetet sociale se ka bërë një himenoplastikë për të...

Lajmet e Fundit