-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Modriqi zgjedh Maradonën para Messit

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq ka thënë se Diego Maradona është lojtari më i mirë në histori. Në këtë mënyrë anëtari i Real Madridit e ka anashkaluar Leo Messin.

“Për mua, më i madhi është Maradona. Messi dhe Maradona janë dy legjenda, por Diego është Diego”, ka thënë Modriq.

Në vitin 1986, Diego Maradona me Argjentinën u shpall kampion i botës. Në vitin 2021, Leo ndihmoi ekipin kombëtar të fitonte Kupën e Amerikës. Le të shohim se sa larg mund të shkojnë argjentinasit në Katar.

Më Shumë

Kjo është arsyeja që Ronaldo dhe Georgina e shitën avionin e tyre privat

CR7 gjen një blerës për avionin e tij privat të blerë në vitin 2015 për rreth 20 milionë Euro kur ai ishte pjesë e...

Pesë burra arrestohen në Prizren pasi dyshohen për prostitucion

Pesë burra janë arrestuar të martën në Prizren pasi dyshohen për veprën penale “Marrje me prostitucion”. Policia njofton se të njëjtit janë intervistuar edhe më...

Lajmet e Fundit