28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Latifi: Po presim leje për zhvillimin e tregut në Rahovec

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka njoftuar se tashmë tregu në afërsi të Shtëpisë së Verës është i gatshëm për shfrytëzim.

“Jemi duke pritur lejen përkatëse për zhvillimin e tregut në Rahovec, gjithmonë duke iu përmbajtur rekomandimeve të profesionistëve shëndetësorë”.

“Tregu si i tillë do të shërbente për shitjen e kulturave perimtare, bulmetit e shumë produkteve të tjera vendore të cilat prodhohen dhe përpunohen nga fermerët tanë”.

“Situata e krijuar pas shfaqjes së pandemisë COVID-19, ka krijuar vështirësi të mëdha për plasimin e produkteve bujqësore në treg, e jona është të sigurojmë qasjen e nevojshme për shitjen e këtyre produkteve, pra sigurimin e hapësirës për treg”, ka shkruar Latifi në postimin e tij në Facebook.

Image

 

Më Shumë

Afrim Tejeci: Bizneset në Prizren presin funksionalizimin e ‘Parkut të Biznesit’

Kryetari i Odës së Prizrenit, Afrim Tejeci, thekson se bizneset janë në pritje të funksionalizimit të "Parkut të Biznesit" në këtë qytet. “Me anë të...

Carlos Alcaraz shkatërron Djokovicin për ta fituar për herë të dytë Wimbledonin

Carlos Alcaraz ka shkatërruar tenistin me sjellje më të ndyrë në histori të këtij sporti, Novak Djokovic, për të triumfuar për herë të dytë...

Lajmet e Fundit