3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

LDK caktoi kryesuesit e Komisioneve Parlamentare

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike të Kosovës, sot në mbledhje të ndara, me kryetarë të degëve dhe në mbledhje të Kryesisë, diskutoi për proceset e fundit në vend.

Degët e LDK-së, uruan Isa Mustafën për postin e Kryeministrit, dhe vlerësuan lartë rolin shtetformues të LDK-së.

Kryesia e LDK-së, diskutoi rreth ndarjeve të Komisioneve Parlamentare, si dhe caktoi kryesuesit e Komisioneve Parlamentare qe i takojnë LDK-së.

Komisioni për Buxhet dhe Financa do të kryesohet nga Naser Osmani, Komisioni për Integrime Europiane nga Teuta Sahatqija, Komisioni për Drejtat e njeriut, barazi gjinore, persona të pagjetur dhe peticione, do të udheheqet nga Lirije Kajtazi, Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë dhe Telekomunikacion nga Muhamet Mustafa, kurse Teuta Rugova do të jetë Nën-Kryesuese e Komisionit për Politike të Jashtme.

Më Shumë

Malisheva prezanton dy futbollistë të rinj

Duke e shfrytëzuar afatin kalimtar të janarit Malisheva ka afruar edhe dy futbollistë të tjerë. Për afrimet ka njoftuar vetë klubi nga qyteti me...

Kosova drejt federalizmit, njohja reciproke as në qendër e as në thembër!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Zajebnica nuk kalon, kalon, kalon: Asociacioni i komunave të Serbisë në Kosovë ishte kundërshtuar nga të gjithë ata që donin...

Lajmet e Fundit