-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Sonte nis festivali “Kënga Magjike”

Kenga Magjike-logoSonte starton nata e parë e edicionit të 16-të të festivalit “Kënga Magjike” në televizionin Klan. Si çdo vit, festivali do të zhvillohet në skenën e Pallatit të Kongreseve, në datat 11, 12 dhe 13 dhjetor. Edhe këtë vit skenariste do të jetë Dalina Buzi dhe skenografia do ti besohet skenografit të Sanremo, Gaetano Castelli.

Përsa i përket prezantimit, këtë vit Arditi në skenë nuk do të shoqërohet as nga ndonjë bukuroshe e huaj, as nga ndonjë yll i skenave shqiptare. Do të jenë pesë djem e vajza që do të shoqërojnë Arditin gjatë prezantimit, prezantues të Mad TV. Skenaristja Dalina Buzi ka thënë për Anabel.al se këta djem e vajza nuk do t’i përmbahen me përpikmëri një teksti, por do të sjellin lirshmërinë dhe energjinë e tyre rinore që i ka bërë aq të dashur në ekranin e Mad TV.

Më Shumë

Identifikohet i dyshuari për ngacmimin e 11-vjeçares në Prizren

Tri ditë më parë u raportua për një rast të ngacmimit në Prizren, ku viktimë ishte një vajzë e mitur. Personi i cili dyshohet se...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin...

Lajmet e Fundit