9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

LDK me dy Grupe Parlamentare?!

Mustafa-Gashi ne kuvendPakënaqesit e nji grupi deputetesh mbrenda LDK’s kanë shkue deri e n’at mas sa që ata munden me u nda nga LDK, tue formue nji grup tjetër parlamentar.

Nji burim i besueshem i televizionit Rrokum, mbrenda LDK’s ka thanë se shumë shpejt ky grup ka me vendosë per hapat e matutjeshëm.

“Gjatë javes tjeter kemi me vendos se çka kemi me ba, krejt çka muj me ju thanë asht se jemi shumë të pakënaqun me këtë qeveri dhe me zgjedhjen e Kadri Veselit kryeparlamentar.

Grupi ynë përbahet nga 8 deputet dhe ne jemi ne bisedime edhe me disa deputet tjerë, besoj qe dhe ata kanë me na u bashkangjit” ka thanë ky burim.

Ky grup asesi nuk ka me u largue nga LDK, por kanë me punu fort për ndryshime mbrenda partisë, ndersa pritet me u udhëheq nga Vjosa Osmani ose Anton Quni.

Deputetët e paknaqun në LDK janë Vjosa Osmani, Armend Zemaj, Anton Quni, Arben Gashi, Alma Lama, Adem Salihaj, Fatmir Rexhepi dhe Dorentina Maloku./Rrokum/

Më Shumë

Abrashi: Prizreni do të përfitojë 6.315.000 euro nga marrëveshja “Efiçienca e energjisë në ndërtesa publike në Prizren”

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës , Artan Abrashi, tregon se  nga marrëveshja "Efiçienca e energjisë në ndërtesa publike në Prizren", 6.315.000 euro,...

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës. Ata janë dërguar në vuajtje të dënimit. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/ • Fsh. Piranë, Prizren 28.03.2023-12:40....

Lajmet e Fundit