25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

LDK-ja në Prizren, shpreson në pensionimin e Kryeziut

EqremKryeziu-ldkEqrem Kryeziu mund të pensionohet shumë shpejt politikisht. Anëtarët e LDK-së janë duke pritur nga ai, që vullnetarisht të tërhiqet nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Prizren. Ata kanë mirëpritur deklarimin e Kryeziut për pensionim.

Ndonëse nuk kanë pranuar të flasin publikisht me emër, disa nga anëtarët e LDK-së në Prizren, i kanë thënë “PrizrenPress-it”, kanë duke pritur që Eqrem Kryeziu të tërhiqet vullnetarisht nga pozitae kryetarit të Degës së LDK-së në Prizren.

“Dje e kemi lexuar deklaratën e tij, dhe shpresojmë se do të veprojë ashtu siç ka deklaruar vetë”.

Eqrem Kryeziu ka deklaruar se ka analizuar humbjen përballë kundërkandidatit të PDK-së, Ramadan Muja. Ai ka paraljmëruar pensionimin e tij politik.

Ndërkaq, anëtarët e LDK-së vlerësojnë se Kryeziu duhet të jep dorëheqje dhe të lëshojë rrugë për reformimin e partisë.

“Ka ardhur koha që LDK-ja të reformohet nga lartë. Rezultati i zgjedhjeve tregoi se me këtë koncept dhe garniturë nuk mund të ecët përpara”

“Ne shpresojmë që edhe Prizreni vitin e ardhshëm do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshëm ashtu siç po shkon Skenderaj, sepse jemi të bindur se Ramadan Muja do të dënohet për veprimet kundërligjore që i ka bërë gjatë mandiatit të kaluar”. /PrizrenPress.com/

Moti sot me diell dhe vranësira

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit Hidrometeorologjik...

Ballkani merr rrugë për në Republikën Çeke për përballjen me Viktoria Plzen

Ballkani është nisur për në Republikën Çeke ku do ta zhvilloj ndeshjen e parë në grupet e Ligës së Konferencës. Kampioni në fuqi i Kosovës...

Lajmet e Fundit