8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

LDK-ja në Rahovec, kërkon votën për Fahredin Shehun

Fahredin shehuLidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në Rahovec ka mbajtur një takim elektoral me banorët e fshatit Guri i Kuq. Kryetari i Nëndegës në këtë fshat Maliq Fetahu, kërkoi nga banorët që me 3 nëntor të votohet kandidati i tyre  për kryetar të Komunës, Fahredin Shehu .“ Kërkoj që me 3 nëntor në mënyrë masive të votohet Fahredin Shehu”, tha Fetahu.

Edhe vetë kandidati i Shehu iu bëri thirrje banorëve të këtij fshati që me 3 nëntor të votohet LDK-ja në Rahovec. “Ashtu siç mbillet fara e një bime në vjeshtë dhe më pastaj korret, ashtu duhet t’a mbjellim votën e LDK së me 3 nëntor”, tha Shehu.

LDK – ja  në Rahovec  po ashtu ka mbajtur një takim elektoral edhe me banorët e fshatit Pastasel.Edhe në këtë fshat është kërkuar që me 3 nëntor të votohet kandidati për kryetar të Rahoveci, Fahredin Shehu. ” Pastaselit i kemi borxh punën e drejtë, sepse ky vend ka dhënë shumë për LDK – në dhe Kosovën”, tha Shehu.

 

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto rrugë të Prizrenit do të mbesin pa rrymë nesër

05.10.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 35/10 Prizren IV do të ndërprehet: Dalja 10 Shkolla normale (kodi: 30033004) prej ores 10:00 deri...

Ekipi nga La Liga shkarkon trajnerin pas humbjes nga skuadra e Ivan Balliut

Skuadra e Ivan Balliut, Rayo Vallecano, e ka mposhtur Elche-n me rezultat 2:1 në mbrëmjen e së hënës, takim ky i vlefshëm i javës...

Lajmet e Fundit