18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

LDK: Lista e publikuar përfshin rezultat të pjesshëm

LDK-logo5-23Pas publikimit në medie të një liste me rezultate të kandidatëve të LDK-së, kjo parti thekson se, sipas të dhënave nga përfaqësuesi i LDK-së në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, lista e publikuar përfshin një rezultat të pjesshëm.

“Sipas të dhënave që ka LDK-ja, ende janë të panumëruara 458 kuti, të cilat ndodhen në auditim, si dhe votat me postë dhe ato me kusht.

Lidhja Demokratike e Kosovës pret dhe e konsideron valid vetëm rezultatin që do ta japë KQZ-ja pas numërimit të të gjitha votave në secilën kuti”, thekson LDK.

Më Shumë

Lajmet e Fundit