0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

LDK miraton koalicionin me AAK-në dhe Nismën

kryesia e lldkKëshilli i Përgjithshëm i LDK’së ka miratuar koalicionin e lidhur me AAK’në dhe Nismën. Me vetëm pesë abstenime, vendimi ka hyrë në fuqi dhe Isa Mustafa mund të vazhdojë marrëveshjen me Ramush Haradinajn e Fatmir Limajn.

Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së e ka nisur mbledhjen për ta miratuar marrëveshjen koalicionit që kanë lidhur me AAK’në dhe NISMA’n. Aty nuk ka ardhur kryetar i nderit i LDK’së, Fatmir Sejdiu

Nis mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK, pritet miratimi i koalicionit

Ai deri tash nuk e ka shprehur në publik qëndrimin e tij për këtë marrëveshje.

Ndërkohë zyrtarët e LDK’së kanë thënë që presin që marrëveshja të miratohet pa ndonjë kundërshtim të madh. Prezent është edhe Arben Gashi i cili është i pakënaqur me marrëveshjen që ka bërë LDK.

Më Shumë

“ABI” nga Prizreni ndihmon Skenderajn

Kompania industriale e ushqimit “ABI” nga Prizreni, ka ndarë gjëra ushqimore dhe ka nisur për qytetarët në nevojë të Drenicës. Kështu ka bërë të ditur...

59 aksidente për 24 orë

59 aksidente kanë ndodhur gjatë ditës së fundit në Kosovë. 26 aksidente ishin me të lënduar, ndërkaq 33 përfunduan me dëme materiale, ka njoftuar Policia...

Lajmet e Fundit