3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

LDK në Zhurë: Në LDK-në e Prizrenit është instaluar një frymë antireformë

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Zhurë, ka mbajtur mbledhjen e dytë të rregullt pas përfundimit të zgjedhjeve të nëntorit. Kryetari i Degës, Shukri Vezaj tha se në këtë mbledhje është debatuar për rezultatet e fundit të zgjedhjeve lokale në Prizren dhe rreth aktivitetit për përgatitje për zgjedhjet nacionale të sivjetme. Sipas tij, Kryesia e LDK-së në Zhurë ka arrit të nxjerrë edhe disa konkluzione për veprimet e ardhshme.

“Në të ardhmen e shpejt të behet rifreskimi dhe zgjerimi i Kryesise së Degës në Zhur dhe nëndegëve konform qëndrimeve të Kryesisë së LDK-së dhe të KP të LDK-së në Prishtinë”.

“Duke marre parasysh vështirësitë që po ballafaqohet Dega e LDK-së në Prizren, besojmë se me mirëkuptim, gjakftohtësi e pa injorancë dhe anashkalime, të tejkalohen dhe sa më parë të nisin përgatitjet për zgjedhjet nacionale, të cilat do të jenë sfidë vendimtare për rimëkëmbjen e LDK-së në Prizren. S’ këndejmi injorimi i Degës së Zhurit ka qenë një shembull i keq për unifikimin e qëndrimeve”.

“Qe disa vite në LDK në Prizren në vend të reformave është instaluar fryma antireformë e sundimtarit duke larguar njerëz, veprimtarë dhe duke u formuar klane brenda llojit të cilat si pasoj sollën edhe humbjen e radhës në zgjedhjet e fundit lokale 2013”.

“Andaj, është opinion i përgjithshëm se ndryshimet dhe freskimet në LDK Prizren dhe atë në Zhur janë më se të domosdoshme për të arritur fitore të garantuar/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Serbi punësohet te shqiptari në Prizren: Më shohin si të jem i tyre

Një serb nga Brezovica ka shpërndarë në YouTube historinë e tij si punëtor i cili ka ardhur në Prizren për të siguruar bukën e...

Policia e Kosovës shqipton 2314 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka shqiptuar 2314 gjoba në trafik gjatë 24 orëve të fundit. Ndërkaq aksidente me të lënduar në këto 24 orë janë gjithsej...

Lajmet e Fundit