13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

LDK: UPZ qendër e propagandës së PDK-së

UPZ 45Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Prizren, ka akuzuar PDK-në se po e përdorë për propagantë Universitetin Publik të Prizrenit.

“Në ditët e fundit Universiteti i Prizrenit është bëre arenë e propagandës së PDK-së”, thuhet në reagimin e LDK-së në Prizren.

“Sot në ambientet e UPZ-së për fushat parazgjedhore ishte i dënuari Ramadan Muja , bashke me shefin e tij Kadri Veselin. Edhe me skandaloze është fakti që menaxhmenti i Universitetit te Prizrenit, i detyron studentët të lëshojnë sallat e mësimit, në mënyrë që të masivizohet me studentë vendtakimi elektoral i PDK-së”.

“Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren , shpreh shqetësim lidhur me skandalet e njëpasnjëshëm në Universitetin e Prizrenit”.

“Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren , i bënë thirrje që të zhvillojmë një fushate parazgjedhore të qetë dhe korrekte, poashtu ne si LDK bëjmë thirrje që politika të rrijë larg institucioneve shkollore”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do t’i shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor. Ministri i Mbrojtjes, Ejup...

Policia shqipton mbi 1 mijë 500 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1572 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit