7.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Lëndohet rëndë një person pasi u vetaksidentua me veturë në sheshin e Suharekës

Një person është lënduar rëndë pasi është vetaksidentuar me veturë mbrëmë pasmesnate në sheshin e Suharekës.

Rasti ka ndodhur rreth orës 01:10 minuta, kur vozitësi ka humbur kontrollin mbi automjetin dhe ka goditur një shtyllë elektrike.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

Ai ka bërë të ditur se të lënduarit i është dhënë ndihma e parë në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Suharekë e pastaj është dërguar në Emergjencën e Spitalit të Prizrenit.

“Pasi ka marrë trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit, i njëjti ka refuzuar trajtimin e mëtejshëm aty. Lëndimet konsiderohen të jenë të rënda”, ka thënë Gashi.

Ai tutje ka bërë të ditur se përveç lëndimeve trupore, janë shkaktuar edhe dëme materiale dhe dëmtim i pronës publike.

Reklama

“Me rastin është marrë Njësia e Trafikut Rajonal në Prizren”, ka përfunduar Gashi. /Telegrafi/

Foto: Suhareka Express

Më Shumë

Kryetari i SBASHK-ut: Kontrata kolektive është valide, MASHT-i nuk mund ta shkëpus njëanshëm

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, ka njoftuar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, ditë më parë se nuk do të vazhdojë me zbatimin e...

Ndahet nga jeta intelektuali prizrenas, inxhinieri i hidroteknikës, Galip Hoda

Është ndarë nga jeta intelektuali prizrenas, inxhinieri i hidroteknikës, Galip Hoda. Inxhinieri Galip Hoda u lind në vitin 1943 në Prizren. Studimet universitare i përfundoi...

Lajmet e Fundit