3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Leonora Jakupi feston ditëlindjen e 43-të

Këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare, Leonora Jakupi, feston sot (e enjte) ditëlindjen.

E lindur më 3 mars të vitit 1979 në Skenderaj, artistja e popullarizuar mbush plot 43 vite jetë.

Ndonëse ka nisur të merret me muzikë në moshë të re, ajo shquhet për një karrierë të bujshme profesionale.

 

Me rastin e ditëlindjes, ylli shqiptar mori urime dhe dedikime të shumta nga miqtë e të afërmit në rrjete sociale.

Ndër këngët më të njohura e më të pëlqyera të Jakupit mbetet “A vritet pafajësia”.

Ky projekt muzikor doli gjatë luftës së Kosovës dhe ka për temë gjenocidin serb ndaj shqiptarëve.

 

Kënga në fjalë iu dedikua babait të saj që njëherësh ishte pjesëtar i UÇK-së dhe që vdiq gjatë luftës.

E njëjta numëron edhe projekte të tjera të suksesshme si: “Ti nuk ekziston”, “I harruar”, “Iluzion”, “O beqar”, “Pa asnjë dyshim”, “Koha s’na falë”, etj.

Më Shumë

110 vjet shtet shqiptar

Në Vlorë, si sot para 110 vjetëve, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën Pavarësinë e shtetit shqiptar. Qeveria e Ismail Qemalit nuk pati jetë të...

Hajrulla Çeku pranon kërcënime me vrasje nga Serbia

Ministri i MKRS-së, Hajrulla Çeku ka thënë se ka pranuar qindra mesazhe kërcënuese, mes tyre edhe ato me vrasje, lidhur me sensibilizimin e opinionit botëror për...

Lajmet e Fundit