3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Vdes në moshën 54 vjeçare aktorja e ‘Wings’, Farrah Forke

Ka vdekur në moshën 54-vjeçare, aktorja e “Wings” dhe “Lois & Clark: The New Adventures of Superman”, Farrah Forke, transmeton KultPlus.

Një shoqe e saj konfirmoi për Variety të mërkurën se ajo ndërroi jetë më 25 shkurt në shtëpinë e saj në Teksas nga kanceri.

“Farrah ishte e ashpër, e butë, besnike, e dashur, e fortë, qesharake, e zgjuar, mbrojtëse, e sjellshme, e pasionuar dhe krejtësisht e pazëvendësueshme”, thanë ata në një deklaratë për Hollywood Reporter.

“Ajo solli një dritë kaq të madhe në botë, saqë edhe pas vdekjes së saj, drita mbetet.”

Forke luajti në sezonet 4, 5 dhe 6 të serialit NBC. Shfaqja u transmetua nga viti 1990 deri në 1997 dhe u krijua nga shkrimtarët legjendar “Cheers” dhe “Frasier” David Angell, Peter Casey dhe David Lee.

Ajo portretizoi veteranin dhe pilotin e helikopterit Alex Lambert nga Stuhia e Shkretëtirës./

Më Shumë

Lajmet e Fundit