10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Limaj: Kërkoj votën e besimit, jo të shantazhit

Limaj astruzup2Ish-nënkryetari i parë i PDK-së, Fatmir Limaj, votëbesimin për IQPM-në e ka kërkuar në fshatin Astrazup. Në këtë fshat, Limaj ka marrë edhe një mbështetje të fuqishme për zgjedhjet e 3 nëntorit. Hapësira ku është mbajtur tubimi, nuk ka mjaftur për t’i zënë të gjithë banorët e këtij fshati, të cilët kanë shprehur dëshirën për të dëgjuar konceptin politik të Limajt dhe programin e IQPM-së.

Banorët e Astrazupit kanë garantuar Limajn se në zgjedhjet e 3 nëntorit do të votojnë IQPM-në dhe kandidatin e saj, Ragip Begaj.

Kandidati Begaj, ndërkaq premtoi se pas 3 nëntorit pushteti në Malishevë, do të jetë i qytetarëve e jo i  pushtetarëve.“Me marrjen e pushtetit do t’i depolitizojmë shkollat si dhe do të ndahen bursa për nxënësit me nevoja, e jo në baza familjare siç është bërë deri tani”.Aztrazup

Ndërkaq Fatmir Limaj, kërkoi nga qytetarët që para së gjithash ta ruajnë qetësinë dhe të mos bien pre e ndonjë provokimi. ”Ka individ të cilët mundohen të na prishin festën.Unë kërkoj votën e besimit dhe jo të shantazheve e të kërcnimeve”, tha Limaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Erdogan planifikon të bisedojë me Putinin për referendumet e rreme

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, planifikon të bisedojë të enjten me presidentin rus, Vladimir Putin, për referendumet ilegale që ka mbajtur Moska në disa...

SBASHK pyet grevistët: A fillojmë mësimin nga 3 tetori deri në janar?

Me një letër të hapur, Këshilli Grevist i SBASHK-ut, u është drejtuar të gjithë mësimdhënësve të Kosovës. Në këtë letër, ky Këshill deklaron se...

E diela me diell

Lajmet e Fundit