5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Limaj e Krasniqi mund ta dëmtojnë PDK-së si Daci LDK-në

Thaci, Limaj, KrasniqiRezultatet zgjedhore më 3 nëntor të Iniciativave Qytetare të Malishevës dhe asaj të Drenasit, të formuara nga zyrtarë të dalë nga PDK-ja dhe të mbështetura po ashtu nga dy figurat ndër më kryesoret në PDK, do të jenë tregues të qartë nëse Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj do të vendosin për krijimin e një subjekti të ri politik. Analistë politikë vlerësojnë se qëndrimi i Fatmir Limajt dhe i Jakup Krasniqit në PDK pas deklaratave të bëra javëve të fundit do të ishte i pakuptimtë. Si rrjedhojë, ata konsiderojnë se Krasniqi e Limaj pashmangshëm po shkojnë drejt formimit të një subjekti të ri politik, shkruan Tribuna.

Analisti politik Imer Mushkolaj e ka vlerësuar si të ngjashme me LDD-në fuqinë që do të mund ta kishte një subjekt politik i formuar pas problemeve në PDK nga Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi.

Më Shumë

Jasharaj: Nëse nuk procedohen pagat deri më 5 tetor, mund të kthehemi sërish në grevë

Qeveria e Kosovës nuk i ka procesuar pagat për muajin shtator për mësimdhënësit të cilët kanë qenë pjesë e grevës së SBASHK-ut. Kryetari i Sindikatës...

Pensionistët kërkojnë të trajtohen me dinjitet, lëshojnë pëllumba para Qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Pensionistëve Shoqata e Pensionistëve të Kosovës ka organizuar aksion simbolik para Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Ata kanë lëshuar pëllumba para Qeverisë,...

Lajmet e Fundit