2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

PDK-ja ndryshon datën, fushatën e fillon me 3 tetor

PDK-dega PrizrenPartia Demokratike e Kosovës (PDK) në Prizren ka ndërruar datën e fillimit të mbajtjes së fushatës zgjedhore. Fushta nuk do të mbahet me 4 nëntor ashtu siç ishte paralajmëruar, por me 3 nëntor.

Sekretari për Marrëdhënie me Publikun, Samir Hoxha,tha se PDK-ja i ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për organizimin e fillimit të fushatës zgjedhore me datë 3 nëntor, si dhe për fitoren bindëse të PDK-së në Komunën e Prizrenit.

“Kandidati për kryetar të komunës, Ramadan Muja, në takimin me strukturat drejtuese të Degës, kryetarët e nëndegëve dhe Kryesinë e Rinisë, kërkoj nga ta që të angazhohen maksimalisht në aktivitetet përgaditore si dhe ta ftojnë anëtarësinë e gjerë të PDK-së, në Prizren për pjesëmarrje në hapjen e fushatës dhe në të gjitha aktivitetet tjera elektorale”, tha Hoxha.

Sips tij, fillimi i fushatës elektorale i Partisë Demokratike të Kosovës, në komunën e Prizrenit, do bëhet me datën 3 tetor në Qendrën Sportive “ Sezai Surroi” duke filluar nga ora 16:00.

Në ceremoninë e hapjes së fushatës zgjedhore do të marrë pjesë edhe lideri i PDK-së, Hashim Thaçi. Në këtë tubim do të bëhet edhe prezantimi i kandidatëve për Asamblenë Komunale.

Shtabi Zgjedhor i Degës së PDK-së në Prizren, ka hartuar agjendën e takimeve me qytetarët, përmes së cilës do të prezantohet aktiviteti elektoral në të gjitha lokalitetet e Komunës së Prizrenit. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Grabitësit e argjendarisë në Suharekë sillen në gjykatë

Në Gjykatën Themelore në Prizren i kanë sjellë grupin e grabitësve të argjendarisë në Suharekë. Ky grup i armatosur ka plagosur dy policë, njërin...

Mbrojtësi tregon sekretin nga stërvitjet e Barcelonës: Nuk na lejohej ta preknim Messin

Jean Clear Todibo është aktualisht pjesë e Nice në Ligue 1 dhe po shkëlqen me këtë skuadër që aktualisht ka një nga mbrojtjet më...

Lajmet e Fundit