-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Lista zyrtare e deputetëve të AAK-së

ramush haradinaj, drejtimi i riVëllezërit Haradinaj udhëheqin listën e deputetëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Kjo parti, në legjislativin e ardhshëm pritet të prezantohet me 11 deputetë.

1. Ramush Haradinaj 50,391
2. Daut Haradinaj 11,590
3. Pal Lekaj 8,481
4. Donika Kada Bujupi 6,150
5. Bali Muharremaj 6,135
6. Blerim Shala 5,833
7. Time Kadrijaj 5,751
08. Rrustem Berisha 5,663
09. Lahi Brahima 5,641
10. Teuta Haxhiu 4,000
11. Melihate Tërmkolli 2,589

Më Shumë

Përfshihet nga zjarri një lokal në Korishë të Prizrenit

Një lokal ësh të përfshirë nga zjarri në fshatin Korishë të Prizrenit. Zjarrfikësit dhe policia kanë dal në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti...

Bëhen 24 vjet nga Konferenca e Rambujesë

Para 24 viteve, më 6 shkurt të vitit 1999 i filloi punimet Konferenca e Rambujesë. Ky takim, i cili u mbajt në afërsi të Parisit...

Puhi

Lajmet e Fundit