14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Listat e veteranëve “ngjallin” UÇK-në

UCK UCKIsh-udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) janë shprehur të pakënaqur lidhur me listat për veteranët, që janë publikuar nga Komisioni Qeveritar për Verifikimin e Veteranëve të Luftës.

Në këto lista, sipas reagimeve të para, janë futur njerëz që “luftën e kanë parë përmes televizorit”, kurse janë lënë anash shumë ish-pjesëtarë të UÇK-së që kanë qenë të përfshirë në luftën për çlirimin e Kosovës.

Reagime kanë ardhur nga të gjitha anët, ndonëse deri në këto momente nuk janë publikuar listat për të gjitha zonat/Zeri/

Më Shumë

Prizren, 7 aktakuza kundër 7 personave për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjetepesë (65) aktakuza kundër shtatëdhjetetre (73) personave, për vepra...

Prizren/ Sulmohet fizikisht një shtetas i Shqipërisë

Një burrë nga Shqipëria ka pranuar tretman mjekësor, pasi që ishte sulmuar fizikisht nga i dyshuari nga Prizreni. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim...

Lajmet e Fundit