5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Lopetegui, favoriti për t’u bërë trajner i Unitedit

Julen Lopetegui është trajneri më i fundit që është përzgjedhur nga Manchester United si pasardhësi i tyre afatgjatë i Ralf Rangnick, raporton Fichajes.

Djajtë e Kuq vazhdojnë të kalojnë nëpër një sërë opsionesh ndërsa përpiqen të sigurojnë që të marrin njeriun e duhur për këtë punë.

Erik ten Hag dhe Mauricio Pochettino kanë qenë të lidhur shumë, por strategu i Sevillas tani është një opsion i mundshëm.

Djajtë e Kuq janë duke luftuar në këtë edicion për top katërshe, pas eliminimit të dhimbshëm nga Liga e Kampionëve prej Atletico Madridit.

Lopetegui është natyrisht i gatshëm të kalojë në radhët e Unitedit – por fillimisht këta të fundit duan të sigurohen se kanë trajnerin e duhur.

Nga Louis van Gaaal, Daivd Moyes, Jose Mourinho, Ole Gunnar Solskjaer e Ralf Rangnick, klubi anglez nuk ka arritur të fitojë Ligën Premier, duke kaluar kështu plotësisht një dekadë. /Telegrafi/

Mund të jetë një imazh i 10 persona, njerëz në këmbë dhe teksti që thotë "L G Asociation "Loyola-Gymnasum" KONKURS PER REGJI?TRIMIN E NXENESVE PER VITIN SHKOLLOR 2022-2023 KLASAT 6,10 Per nxënësit interesuar ofrojme akomodim në konvikte, nga hëna deri të premten. Ofrojme mesim pergatitor per provimin pranues. Më shume info: 044 434 087 alg-info@alg prizren.com Rruga Tranzitit, Petrovë 000, Prizren, Kosovë www.alg-prizren.com/aplikimet C"

Më Shumë

Lajmet e Fundit