30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Lufta në Ukrainë, 6 të vdekur dhe 35 të plagosur nga bombardimet ruse në Kryvyi

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe 35 të tjerë janë plagosur nga bombardimet ruse në Kryvyi të Ukrainës.

Mësohet se 19 nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nga sulmet ruse morën flakë pesë ndërtesa me sipërfaqe 700 metra katrorë.

Granatimet vijnë pas një periudhe të rënies së sulmeve me raketa dhe drone ruse në fillim të muajit.

62 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë, 3 prej tyre me fatalitet

62 aksidente kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë, ku 3 prej tyre kanë qenë me fatalitet. 20 nga këto aksidente kanë...

Osmani shkon në SHBA për Asamblenë e OKB-së, do të takohet me liderë botërorë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani sot ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të takohet me liderë botërorë dhe organizata...

Lajmet e Fundit