16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Lufta në Ukrainë: Rusët po ikin nga vendi shkaku i mobilizimit ushtarak

Pas njoftimit të presidentit rus, Vladimir Putin për mobilizim ushtarak të 300 mijë rezervistëve, janë krijuar kolona të gjata në kufirin e Rusisë me Gjeorgjinë.

Ndërkaq, Kremlini thotë se raportet për ikjen e burrave janë të tepruara, raporton BBC.

Mirëpo, në kufi me Gjeorgjinë, automjetet kanë krijuar kolona me kilometra të gjata të burrave që po provojnë të ikin nga lufta dhe kanë pritur deri 12 orë në kufi.

Më Shumë

“Hoteli është një shtëpi e dytë”, Dafina Zeqiri vjen plot stil në pozat e reja

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri ka përmbyllur një sezon verore tejet të suksesshme me angazhime të shumta në koncerte dhe mbrëmje muzikore. Ndërsa, tani ajo...

Kurti në Prizren: Qeveria do ta mbështesë komunitetin boshnjak

Kryeministri Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja për Çështje të Pakicave, Emilija Rexhepi kanë përuruar solemnisht Qendrën Kulturore Boshnjake në Prizren. Kryeministri Kurti falënderoi komunitetin boshnjak...

Lajmet e Fundit