1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Lulëzim Kabashi emërohet kandidat i AAK-së dhe LDD-së për kryetar të Prizrenit

Lulzim Kabashi LDDLulëzim Kabashi është emëruar të hënën zyrtarisht kandidat i AAK-së dhe LDD-së për kryetar të Prizrenit. Emërimi i tij është bërë nga lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i LDD-së, Nexhat Daci. Kabashi ka marrë mbështetje nga Haradinaj dhe Daci.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj tha se në Kosovë janë arritur rezultate, mirëpo këto rezultate nuk janë të mjaftueshme. “ Realiteti ynë e tregon se jemi në një krizë, në një presion për ta ndërruar gjendjen, për t’i ndrru dinamikat dhe me e ndërru mënyrën qeverisëse në vend”, tha Haradinaj.

Sipas tij, papunësia në Kosovës është e madhe. “Ne mundemi me e lavdëruar vetën dhe shpesh e bëjmë këtë edhe këtu edhe jashtë,por pamja e Hungarisë tregon kush jemi, ndaj detyra ime dhe edhe e të tjerëve në politikë është me i ndihmu vendit”, tha Haradinaj.

Edhe lideri i LDD-së, Nexhat Daci tha se gjendja ekonomike në Kosovë nuk është e mirë. “As ndërkombëtare që kanë kontribuar për 13 vjet sigurisht që nuk ndihen mirë me këtë gjendje të Kosovës, kur të rinjët tanë po detyrohen të braktisin vendin”, tha Daci. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Edona Kryeziu ngre dy shqetësime për qytetarët e Rahovecit, laboratorin biokimik dhe mirëmbajtjen e rrugëve

Asamblistja e LDK-së në Komunën e Rahovecit, Edona Kryeziu, në seancën e së mërkurës të Kuvendit Komunal, ka ngritur si shqetësim dy çështje që...

Një muaj paraburgim të dyshuarve për grabitje në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren u ka caktuar një muaj paraburgim katër të dyshuarve, B.B., B.I., L.C. dhe T.B., për grabitjen në Suharekë të mërkurën...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit