13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Lumnije Rakaj zgjedhet kryetare  e Gruas  së PDK-së në Prizren

Lumnije Rakaj është zgjedhur kryetare  e Gruas  së PDK-së në Prizren.

“Fuqizimi i gruas, ka qenë dhe do të jetë në vazhdimësi prioritet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka shkruar Lumnije Rakaj.

Postimi i Plotë:

Nga sot detyrë e përgjegjësi e re si kryetare e Gruas Demokratike Dega në Prizren!
Falenderime të sinqerta për kryetaren e deritanishme Dr. Laura Guguli që dha një kontribut shumëvjeçar, të cilës i dëshirojmë shëndet dhe suksese në fushën profesionale!
Na priftë e mbara!???

Fuqizimi i gruas, prioritet i Partisë Demokratike të Kosovës. Pjesëmarrja aktive në shoqëri dhe rritja e numrit të grave në vendimmarrje, pjesë e platformës politike të PDK-së.

Më Shumë

Pagat për grevistët do të dalin të hënën

Kryetari i BSPK-së, Atdhe Hykolli, ka bërë të ditur se pagat për shërbyesit civilë që janë në grevë do të ekzekutohen të hënën. Ai, në...

Një i ri në Prizren tenton t’i japë fund jetës pas një zënke në familje

Një rast i rëndë ka ndodhur të martën në një shtëpi në rrugën “Hoxhë Tahsini” të Prizrenit, ku një i ri ka tentuar t’i...

Lajmet e Fundit