6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Malisheva rikthehet me fitore përballë Prishtinës

Superliga e Kosovës është rikthyer pas pushimit dimëror, me ndeshjet e javës së 19-të.

Në ditën e parë pas rikthimit, të shtunën, Drita arriti të ngjitej në krye pas gabimit të Gjilanit.

Kurse sot, gabimin e tyre e shfrytëzoi edhe Llapi për t’u afruar edhe më shumë me kryesuesit.

Llapjanët ishin vendas të Ulpianës, në një ndeshje që e zgjidhën shumë lehtë.

Në një periudhë prej 10 minutash në pjesën e dytë, ata përfunduan ndeshjen.

Fillimisht Pefqeli në minutën e 53-të shënoi për 1-0, dhe dhjetë minuta më vonë Ulpiana shënoi në portën e vetë për rezultatin përfunditmar 2-0.

Llapi ngjitet në vendin e katërt me 32 pikë, vetëm pesë më pak se liderët e Dritës.

Ulpiana mbetet e parafundit me 18 pikë.

Në anën tjetër, Malisheva u kthye me fitore përballë kampionëve të Prishtinës, që zhyten edhe më shumë në krizë, me humbjen e tretë radhazi.

Ata zgjidhën gjithçka në 15 minutat e fundit.

Pefqeli shënoi për 1-0, dhe Mustafa në fund për 2-0.

Krasniqi shënoi për 2-1, por Prishtina nuk arriti që të rikthejë rezultatin dhe të nxjerrë ndonjë pikë nga ky takim.

Malisheva ngjitet në vendin e shtatë me 22 pikë, kurse Prishtina mbetet e pesta me 24 pikë.

 

Më Shumë

Remzi Shala: Me dy gjaqe i përgjigjem atij nëse ia kam mbyt babanë, por ai do më përgjigjet me Kanun të Lekës

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, i akuzuari për krimet lufte, Remzi Shala, ka mohuar akuzën për vrasjen e Haxhi Përteshit në qershor...

Sot shqyrtohen Projektligjet për zyrtarët dhe pagat në sektorin publik

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi në parim...

Lajmet e Fundit