10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Gjashtë të vdekur dhe 602 raste të reja me coronavirus

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 4.386 testime, 602 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.


Sot janë shëruar 2.584 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 207.216.

Në total numri i rasteve aktive është 12.651.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 835 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.801.246 doza të vaksinës.

Deri më sot 810.708 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 93.334 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Më Shumë

Hajrulla Çeku priti në takim shefen e zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Nona Zicherman

Ministri për Kulturë, Rini dhe Sport, Hajrulla Çeku, e ka pritur sot në takim shefen e zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Nona Zicherman.   Në Ditën...

Presidenti i Gjermanisë Frank Walter Steinmeier takohet me nxënësit dhe mësimdhënësit e Asociacionin “Loyola-Gymnasium”

Në kuadër të udhëtimit të tij në Ballkan në fund të nëntorit dhe fillim të dhjetorit 2022, Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Frank...

Lajmet e Fundit