19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Malishevë: Arrestohet një burrë që dyshohet për sulm seksual dhe tentim vetëvrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Malishevës i cili dyshohet për sulm seksual dhe tentim vetëvrasje.

Rasti sipas policisë ka ndodhur me 31 maj, mirëpo ai është arrestuar të hënën më 3 qershor.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë:

SULM SEKSUAL /TENTIM VETËVRASJE

Malishevë 31.05.2023. Lidhur me rastin me datën 03.07.2023 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, i cili pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Sot moti me diell, vranësira e rrebeshe lokale shiu

Sot në Kosovë moti pritet të jetë me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Gjatë ditës ose pasdite parashihen zhvillime të vranësirave të cilat...

Filloi dezinsektimi i zonave endemike në Malishevë

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për parandalimin dhe luftimin e Etheve Hemorragjike Krime Kongo (EHKK), sot, Komuna e Malishevës, ka filluar me...

Lajmet e Fundit