8.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Manchester United kërkon transferimin e Szczesny-t, në rast të largimit të De Gea-s

Manchester United është gati të rikthejë në Premierligë portierin e Juventus-it, Wojciech Szczesny, thotë Calciomercato.

Szczesny, 32 vjeç, e filloi karrierën e tij në Arsenal dhe ishte lojtar i ekipit të parë nga 2009-2017 përpara se të transferohej në Itali.

Nuk ka gjasa që ndërkombëtari polak do të dëshironte të transferohej në Old Trafford, por United po kërkon një zëvendësues për David de Gea nëse ai nuk nënshkruan një kontratë të re.

Manchester United i ka vënë syrin portierit të Juventus-it, i cili mund të vendosë të nënshkruajë me “djajtë e kuq” nëse realizohet lamtumira e David De Gea-s.

Portierit spanjoll do t’i skadojë kontrata në qershor dhe, duke përjashtuar surprizat, duhet të përfundojë aventurën e tij në Angli pas 12 vjetësh.

Duket se ka një interes të madh për klasën e 1990-ës nga Paris Saint Germain, i cili do të donte t’i besonte atij golin.

Pikërisht për këtë arsye, Juventus-i do të mendonte të kthente sërish në Itali portierin e kombëtares sonë.Albanian Post

Më Shumë

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht...

Totaj viziton shoqatën “Vatra” në Nju-Jork

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj vizitoi edhe organizatën Pan-Shqiptare "Vatra" në New York, ku,...

Lajmet e Fundit