25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Mata i refuzon milionat kineze, pritet kontrata e re me Manchester United-in

Mesfushori i Manchester United-it, Juan Mata ka refuzuar një ofertë multi-milionëshe nga një ekip i Super Ligës kineze.Mesfushori i Manchester United-it, Juan Mata ka refuzuar një ofertë multi-milionëshe nga një ekip i Super Ligës kineze.Kontrata aktuale e spanjollit skadon në fund të këtij sezoni, dhe thuhet se ai do të nënshkruajë kontratë të re me ‘Djajtë e Kuq’.

Që nga emërimi i Jose Mourinho-s në postin e menaxherit të ekipit nga ‘Old Trafford’, kishte spekulime se mesfushori do të largohej nga United-i, por përkundrazi ai është bërë një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës.

Paraqitjet e mira të tij e kanë bindur Mourinho-n që t’i ofrojë kontratë të re Mata-s, e cila sipas mediave angleze pritet të nënshkruhet shumë shpej

Fshatrat Gorozhup-Pogaj të Hasit do të lidhen me rrugë

Është nënshkruar protokolli për zbatimin e marrëveshjes për ndërtimin e rrugëve të fshatrave ndërkufitarë që ndërlidhin fshatrat ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë. Nënshkrimi për zbatimin e...

Një person humb jetën në vendin e tij të punës në Prizren

Një person ka  humbur jetën në vendin e tij të punës në Prizren. Viktima ka rënë nga lartësia në një objekt dhe i njëjti s’ka...

Lajmet e Fundit