0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Matoshi: Kosova i ka tre kryeministra, dy në Prishtinë e një në Beograd

HalilMatoshi-analistAnalisti Halil Matoshi thotë se qeveria e Kosovës, aktualisht i ka tre kryeministra. Sipas tij, dy janë në Kosovë, Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa dhe një është në Beograd, e ai është Aleksandër Vucic.

“Mustafa është nominalisht është kryeministë ri Kosovës. Por qeveria e Kosovës, i ka tre kryeministra, dy në Prishtinë, një në Beograd”, ka thënë Matoshi në një emision në TV21.

“Për pjesën e ministrave që vinë nga LDK, është Isa Mustafa, për pjesën e PDK’së, është shefi i madh- Hashim Thaçi dhe për pjesën tjetër është LIsta Serbe, që nuk ka hajgare më me ta, për ata është shef, Aleksandër Vucic”, ka thënë ai.

Më Shumë

Mesazhi i eurodeputetëve për Serbinë: Nëse s’e pranoni marrëveshjen me Kosovën, do të bëheni si Irani i Evropës

Deputetët e Parlamentit Evropian ua kanë bërë të qartë homologëve të tyre në Parlamentin e Serbisë se çfarë mund të ndodhë nëse Serbia nuk...

Qysh mund të funksionojë Kosova me një autonomi të Veriut dhe me një Asociacion?

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se nëse potencialisht kjo qeveri nuk pranon ta themelojë Asociacionin, atëherë mundësia që të shkohet në...

Lajmet e Fundit