7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Mazrreku është përcaktuar me kohë për PDK-në

PFK MazrrekKandidatët për Kuvendin e Prizrenit nga fshatrat e Hasit, Shukri Çuni, Halil Cikaj, Gëzim Duraj, dhe Sherife Balaj, kanë organizuar një tubim elektoral me banorët e fshatit Mazrrek.

Në këtë tubim banorët e Mazrrekut  janë deklaruar se ardhmëria e tyre është e sigurt vetëm me PDK-në.
Kadri e Halil Karavidaj, Sadri e Tahir Duraj kanë bërë thirrje që të mos hamenden për ta votuar numrin 99, sepse vetëm me këtë partia do të shpresojnë për rregullimin e infrastrukturës në fshatin Mazrrek.

“Ne e kemi kuptuar që Hasi e ka të të sigurt ardhmërinë vetëm me PDK-në , andaj edhe në zgjedhjet e 3 nëntorit siç u shprehën ata kemi vendosur që të votojmë për PDK-në që na ka mundësuar të bëhemi komunë dhe me investimet e bëra ta shijojmë lirinë si të gjithë qytetarët”.

Kandidati  për Asamblenë Komunale, dr.Halil Cikaj  tha se hasjanët kanë shumë arsye që në zgjedhjet e nëntorit të votojnë PDK-në. Sipas tij, PDK-ja është i vetmi subjekt politik që ka mbajtur dhe realizuar premtimet që ka dhënë në fushatat zgjedhore. “ PDK-ja është subjekti i vetëm politik që ka premtuar se Hasi do të jetë komunë më vete. Ky premtim tashmë është bërë realitet falë kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit”.

Ndërsa  kandidati tjetër, Shukri  Çuni, pasi i ka falënderuar qytetarët e Mazrrekut për besimin që ia kanë dhënë gjatë dy mandateve të shkuara, ka theksuar se PDK-ja nuk jep premtime se do të bëjmë mrekullia,” por premtojmë për ato projekte që na ndihmojnë të rregullojmë jetën tonë. Në këtë tubim, ka folur edhe kandidatët tjerë”.

Në këtë tubim kandidatët për kuvend të Prizrenit kanë shpalosur edhe programin zgjedhor të PDK-së për fshatrat e Hasit, program ky që do të bëhet realitet vetëm nëse votohet numri 99 dhe kandidatët e PDK-së. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Drita mposhti Lirinë

Drita e Gjilanit ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen ndaj Lirisë me rezultat minimal 0-1. Pjesa e parë e ndeshjes që u zhvillua...

Përurohet objekti i shkollës në Landovicë

Të premten është bërë me me një manifestim solemn, përurimi i projektit për renovimin e tërësishëm të objektit dhe aneksit të ri të shkollës...

Lajmet e Fundit