19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Mbahet Konferenca e parë, ‘Privatësia në Epokën Dixhitale’

Prishtina ne epoken dixhitaleSot mbahet Konferenca e Parë Rajonale ‘Privatësia në Epokën Dixhitale’, ku hapjen e saj do ta bëjë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

Panelistë të konferencës janë përfaqësues nga ‘Google’, ‘Microsoft’, ‘Facebook’, si dhe nga autoritetet e mbrojtjes se te dhenave personale nga shtetet, si: Japonia, Norvegjia, Sllovenia, Mali i Zi, Shqiperia, Bullgaria, Maqedonia, Belgjika, etj.

Më Shumë

Ministria publikon çmimet e derivateve

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme. Siç njofton ministria, çmimi maksimal i lejuar...

Krimet e Enver Hoxhës dhe të regjimit të tij mbi gjuhën dhe letërsinë shqipe

Nga: Muhamet Hamiti Përmbajtja e revistës “Studime filologjike” nr. 4, 1988, në Tiranë, jep pasqyrën e lëndës së kësaj të përkohshmeje jetëgjatë që jep pasqyrën turpit të...

Lajmet e Fundit