18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Mbappe nuk largohet nga PSG-ja

Kylian Mbappe ka premtuar se do të qëndrojë në Paris Saint-Germain sezonin e ardhshëm, pasi u shpall Lojtari i Vitit në Ligue 1 për të katërtën herë radhazi.

Sulmuesi është lidhur me një largim nga skuadra franceze, me Real Madridin që raportohet se është ende i interesuar për lojtarin pasi ai refuzoi që ata të nënshkruajnë një marrëveshje të re me PSG.

Megjithatë, ai thotë se nuk ka ndërmend të largohet nga kampionët e Ligue 1 këtë verë.

“Vitin e ardhshëm do të luaj në Paris Saint-Germain, kam ende një kontratë, do ta respektoj kontratën time”, u tha ai gazetarëve.

Mbappe bëri premtimin pasi u kurorëzua Lojtari i Vitit në Ligue 1 në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të UNFP për herë të katërt radhazi.

24-vjeçari u emërua gjithashtu në Skuadrën e Vitit së bashku me Lionel Messin, i cili humbi ngjarjen për të marrë pjesë në një koncert të Coldplay në Barcelonë.

Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Këngëtari i njohur, Blero kohëve të fundit ka qenë mjaft i përfolur për jetën e tij private. Pasi i dha fund martesës me Afrona Dikën,...

Në një shtëpi në Prizren konfiskohen dy pushkë e një karikator

Janë konfiskuar dy pushkë automatike dhe një karikator, gjatë bastisjes në shtëpinë e një personi në Prizren. Me vendim të prokurorit, ky i fundit është...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit