13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas policisë, tri raste kanë ndodhur në rajonin e Prishtinës dhe një në rajonin e Prizrenit.

Këto janë të gjitha rastet:

DHUNË NË FAMILJE

Podujevë 27.05.2023-18:22. Me 28.05.2023 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti përmes telefonit ka kanosur viktimën femër kosovare. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Prishtinë 28.05.2023-22:30. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga motra e saj e dyshuara femër kosovare. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt.

Gllogoc 28.05.2023-23:11. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

DHUNË NË FAMILJE

Prizren 28.05.2023-09:00. Viktima femër shtetase e Shqipërisë ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka ushtruar dhunë ndaj saj. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është arrestuar dhe dërguar në mbajtje .

Arrestohet hajni i një lokali në Prizren

Policia ka arrestuar një person të dyshuar për vjedhje të një lokali në Prizren. I arrestuari është dërguar në mbajtje.   Rr. Zahir Pajaziti, Prizren. 24.09.2023 -...

Superliga rikthehet me disa duele interesante

Skuadrat elitare të vendit tonë, rikthehet këtë mesjave me ndeshjet e javës së shtatë. Kjo xhiro nis sot pasdite me dy duelet Fushë Kosova-Ballkani, Gjilani-Liria...

Lajmet e Fundit