-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Mbi 4 mijë gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave antiCOVID

Policia po vazhdon shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk po e respektojnë ligjin antiCOVID.

Në 24 orët e fundit janë shqiptuar 4 mijë e 237 gjoba të tillë, përcjell Klankosova.tv.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar edhe 1 mijë e 376 gjoba trafiku.

25 persona janë arrestuar në 24 orët e fundit dhe 16 janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Marsela Çibukaj, fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Fituese e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”  është Marsela Çibukaj. Ajo ka arritur të mbledhë në total 449 pikë. Këngëtarja garoi me...

Zhduket një 14 vjeçare në Prizren

Në 14 vjeçare është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar nga vëllai në polici. Ajo është larguar nga shtëpia, por familja nuk di asgjë për të....

Lajmet e Fundit