19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Mbrojtësi i Real Socidadit gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

Real Sociedad është në zi për shkak të vdekjes së futbollistit të tij Unai Arruabarrena.

Arruabarrena, i cili ishte lojtar i skuadrës së të rinjve të klubit spanjoll është gjetur pa jetë në shtëpinë e tij.

Lajmin për vdekjen e 22-vjeçarit u bë i ditur nga vet klubi spanjoll.

Me këtë rast klubi i ka shprehur ngushëllime familjes.

“Real Sociedad dëshiron të shprehë dhimbjen dhe pikëllimin për vdekjen e Unai Arruabarrena. I riu nga San Sebastiani ishte pjesë e klubit të Socidead. Dëshirojmë të përcjellim ngushëllimet tona më të sinqerta për familjen dhe miqtë e Unai Arruabarrena.”-shkruhet në reagimin e klubit spanjoll.

Më Shumë

Pandeli Majko: Privilegj i madh të pranoj titullin ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit i ka ndarë të premten titullin “Qytetar Nderi” i Rahovecit ish-kryeministrit të Shqipërisë, Pandeli Majko. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe...

Zyrtare: Milani emëron trajnerin e ri

Milani ka emëruar trajneri e ri të skuadrës së parë. “Rossonerët” drejtimin teknik të ekipit të parë të meshkujve ia ka besuar Paulo Fonseca-s...

Lajmet e Fundit