20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Mbyllet ndeshja, Halimi zbut humbjen në Spanjë me supergol

Ndeshja kualifikuese për botërorin “Katari 2022” ndërmjet Spanjës dhe Kosovës është mbyllur me rezultatin 3:1.

Spanja ka dominuar gjithë ndeshjen e luajtur në Sevilla, por edhe Kosova pati momentet e saj, sidomos nëpërmjet Lirim Kastratit në minutën e 61-të dhe 88-të, kur u gjet në mundësi të mira shënimi.

Golin e vetëm për Kosovën e shënoi Besar Halimi. Ai realizoi me një goditje nga rreth 40 metra duke e shfrytëzuar daljen e portierit spanjoll Unai Simon.

Për Spanjën shënuan Daniel Olmo (34’), Ferran Torres (36’) dhe Gerard Moreno (75’).

Pas dy ndeshje në kuadër të Grupit B kualifikues, Kosova nuk ka asnjë pikë, derisa Spanja ka zhvilluar tri ndeshje dhe ka mbledhur 7 pikë.

Kosova humbi edhe ndaj Suedisë në Prishtinë katër ditë më parë. Pjesë e grupit janë edhe Greqia e Gjeorgjia.

Më Shumë

Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale te gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor nuk...

Lira turke shënon rënie të madhe pas fitores së presidentit Erdogan

Presidenti amerikan Joe Biden zhvilloi një bisedë telefonike me homologun turk, Rexhep Taip Erdogan për ta uruar për fitoren në balotazhin e së dielës...

Lajmet e Fundit