26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Mediat serbe: Kryeministri i ri i Maqedonisë mund të jetë shqiptar!

Shtypi serb vazhdon të ketë në fokus ngjarjet në Maqedoni, duke i rënë kambanave për gjoja rrezikun që paraqet Shqipëria e Madhe.
Gazeta serbe “Pravda” shpreh shqetësimin sesi në mes të Shkupit u dëgjuan thirrje për UÇK-në, ndërkohë që u valëviten edhe harta të Shqipërisë së Madhe.

“Nëse u besohet spekulimeve që sillen në politikën e Shkupit, të cilat nuk mund t’i vërtetojmë, nuk përjashtohet mundësia e zgjedhjeve të reja parlamentare dhe kryeministri i ri të jetë shqiptar”, thuhet në artikullin e gazetës “Pravda”.

Më tej, kjo media spekulon sesi kreu i opozitës maqedonase, Zoran Zaev është i lidhur ne njerëz të Brigadës 113 “Ismet Jashari”. /shekulli/

Më Shumë

Modriqi pritet të largohet nga Reali

Luka Modriq raportohet se ia ka komunikuar Real Madridit dëshirën për t’u larguar nga klubi. Ky vendim tij thuhet se vjen pas ofertës që ka...

Shkelet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është shkelur nga vetura në Prizren. Ajo ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit. Rr....

Lajmet e Fundit