27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Memli Krasniqi e ka shpallë fitoren në Prizren

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka shpallë fitoren në Prizren dhe nga atje tha se këto zgjedhje dëshmuan se më s’ka një forcë politike në vend.

“Populli i Kosovës ia ka kthyer shpinën Vetëvendosjes dhe Albin Kurtit sepse ia ka kthyer shpinën modelit të sundimit nga një njeri. S’ kena politika ka ndryshuar, s’ka më një forcë politike dominuese”.

Krasniqi tha se partia e tij ka marrë nëntë komuna dhe për këtë tha se është një natë e madhe për ta.

Më Shumë

Rrahman Jasharaj paralajmëron greva në shtator

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknoligjisë vitin e kaluar kishte marrë vendim që pajisjen e nxënësëve me tekste shkollore ta bëjë nëpërmjet platformës e-kosova,...

Granit Begolli emërohet trajner i Lirisë

Granit Begolli është zyrtarisht trajneri më i ri i skuadrës së madhe kosovare Liria. Trajneri i njohur ka marrë drejtimin e Lirisë dhe synimi...

Lajmet e Fundit