-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Nisma i fiton zgjedhjet në Malishevë

Ekrem Kastrati i Nismës Socialdemokrate ka dal fitues i zgjedhjeve në Komunën e Malishevës, shkruan Gazeta Express.

 

Ai ka marr 10.394 vota, teksa kundërkandidati i tij nga Partia Demokratike e Kosovës. Isni Kilaj ka marr 9.147 vota.

Sot në Kosovë është mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve lokale. /Express/

 

Më Shumë

Zyrtare: Caktohet vendi mikpritës për Kupën e Amerikës 2024

Kupa e Amerikës 2024” do të luhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. CONMEBOL, organi qeverisës i futbollit të Amerikës së Jugut dhe CONCACAF, organi...

Qysh mund të funksionojë Kosova me një autonomi të Veriut dhe me një Asociacion?

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se nëse potencialisht kjo qeveri nuk pranon ta themelojë Asociacionin, atëherë mundësia që të shkohet në...

Lajmet e Fundit